Едни от най-добрите български гимназисти по математика спечелиха 6 медала от 43-тата Балканска олимпиада по математика (BMO). В Солун, Гърция от 3 до 8 май родните олимпийци премериха знания със 142 ученици от 23 държави и завоюваха 2 златни и 4 бронзови медала. В отборното класиране България е на 3 място на олимпиадата, съобщава Сдружението на олимпийските отбори по природни науки.
Златните медали спечелиха Андрей Стефанов (11 клас, ПЧМГ) и Георги Николов (12 клас, СМГ) златен. Бронзовите отличия са за Александър Пендов (10 клас, МГ Пловдив), Кирил Зулямски (9 клас, СМГ), Алекснадър Бангачев (11 клас, ПЧМГ) и Добромир Добрев (10 клас, СМГ). на Ръководители на отбора са Кристиян Василев (ИМИ-БАН) и Борислав Кирилов (ENS-PSL), а в ролята на наблюдател – Станислав Харизанов (ИИКТ/ИМИ – БАН).











