Кои са отборите ни по природни науки през 2017?

Състезателният сезон е вече тук, а около младите ни таланти  и техните упорити ръководители тече усилена подготовка за предстоящите състезания. Известни са и съставите на националните отбори за международните олимпиади по природни науки. (Следете за обновления)
Вижте кои наши ученици ще ни представят на престижни състезания в далечни дестинации (хронологично):

Балканска олимпиада по информатика, 02-08 юли, Молдова
Ръководители: Емил Келеведжиев, Павлин Здравков Пеев

  1. Енчо Мишинев , 12 клас, МГ Ямбол
  2. Петър Няголов, 10 клас, ПМГ Русе,
  3. Виктор Терзиев, 11 клас, СМГ
  4. Радослав Димитров, 10 клас, МГ  Пловдив

Международен турнир на младите физици, 05-07 юли, Сингапур
Ръководители: Гинка Екснер, Даниела Иванова

  1. Зехра Шенол Илияз, 11 клас, ПМГ Шумен
  2. Симона Емилова Тодорова, 11 клас, МГ Русе
  3. Иван Стоянов Димитров, 12 клас, ОМГ Пловдив
  4. Димитър Валентинов Томов, 11 клас, МГ Русе
  5. Рахат Бахитоглу  Турганбек, 11 клас, ПМГ Шумен

Международна олимпиада по химия, 06-15 юли, Након Патом, Тайланд
Ръководители: Донка Ташева, Пенка Василева

  1. Петър Христов, 11 клас, СМГ
  2. Весела Механджиева, 12 клас НПМГ
  3. Кристина Костадинова, 12 клас, НПМГ
  4. Кръстьо Драгинов – 12 клас, ПМГ, гр. Гоце Делчев

Международна олимпиада по математика, 12-23 юли, Рио де Жанейро, Бразилия
Ръководители: проф. д.м.н. Петър Георгиев Бойваленков (ИМИ-БАН), Емил Колев

  1. Кирил Бангачев, 11 клас, СМГ
  2. Виолета Найденова, 12 клас, СМГ
  3. Христо Папазов, 12 клас, Американски колеж
  4. Константин Гаров, 12 клас, ПМГ Бургас
  5. Атанас Динев, 11 кл, ПМГ Бургас
  6. Иван Ганев, 12 клас, Американски колеж

Международна олимпиада по физика, 16-24 юли, Джоякарта, Индонезия
Ръководители: Мирослав Абрашев, Нено Тодоров

  1. Димитър Ружев, 12 клас, СМГ
  2. Бойко Борисов, 10 клас, СМГ
  3. Александър Иванов, 12 клас, СМГ
  4. Александър Атанасов, 12 клас, МГ Плевен
  5. Георги Александров, 10 клас, СМГ

Международна олимпиада по биология, 23-30 юли, Ковънтри, Великобриания
Ръководители: Албена Йорданова, Радослав Александров,Снежанка Томова

  1. Димитър Каразапрянов, 12 клас, НПМГ
  2. Габриела Христова, 12 клас, СМГ
  3. Ваня Миланова, 11 клас, НПМГ
  4. Мария Карабоева, 12 клас, НПМГ

Международна олимпиада по информатика, 28 юли - 04 август, Техеран, Иран
Ръководители: Емил Келеведжиев, Руско Шиков

  1. Енчо Мишинев , Ямбол, МГ "Атанас Радев",  12 клас
  2. Петър Няголов, Русе, ПМГ "Баба Тонка", 10
  3. Виктор Терзиев, София, СМГ,  11 клас
  4. Радослав Димитров, Пловдив, МГ "Акад. К. Попов", 10 клас

Международна олимпиада по лингвистика, 31 юли - 04 август, Дъблин, Ирландия
Ръководители: Александър Велинов, Веселин Златилов, Любомир Златков

  1. Асел Исмолдаева, 11 клас МГ Варна
  2. Здравко Иванов, 10 клас, СМГ
  3. Виктор Балтин, 9 клас, ППМГ Бургас
  4. Мартин Николов, 10 клас, ПЧМГ София
  5. Емил Инджев, 11 клас, ПМГ Русе
  6. Елена Кескинова,  9 клас, СМГ
  7. Тина Владимирова, 12 клас, СМГ
  8. Валентин Димов, 12 клас, 91 НЕГ София

Европейска младежка олимпиада по информатика - EJOI , 07-13 септември, София, България

Следете всички предстоящи състезания на сайта ни в категория “Календар”, където, освен в “Новини”,  ще можете да видите и резултатите от състезанията.

Ако искате да подкрепите младите ни състезатели, станете наш дарител чрез PayPal, ePay или банков превод: разберете повече на “Дарете сега”.
Средствата ще бъдат използвани за подготовка и участие на отборите в международни състезания.

 

Календар Виж

В социалните мрежи

Каналът ни